Monthly Archive: Haziran 2015

Saçlarda koparak dökülmeler nasıl engellenir?

dökülen saç

Çoğu zaman karşılaştığımız ve moralimizi oldukça bozan bir durumdur saçlarımızın koparak dökülmeleri veya elimizde birkaç saç teli bulmamız. Gerçekten insanın moralini kötü etkiler ve o anki ruh halini bozabilir. Çünkü bir kadın için dış görünüşün en önemli detaylarından biri de saçlarımızın nasıl göründüğünden çok ne kadar güçlü olduğudur. Peki saçlarımız kopuyor, elimize geliyor veya yerlerden topluyoruz. O zaman neler yapmak gerekir. Öncelikle şunu hatırlatmamızda fayda var uzun saçların çoğu güçsüzleşip kopabilir ve az sayıdaki kopmalar veya dökülmeler sorun olarak görülmez. Sağlıklı bir saçta bile doğal olarak kopmalar meydana gelir. Ancak eğer kopmalar ve dökülmeler çok arttıysa o zaman sorun var demektir.

Şu bir gerçektir ki; stres, yanlış beslenme, uykusuzluk ve birtakım ilaçlar saçlara etki edebilmektedir. Öncelikle altta yatan sebebin bu olup olmadığını bilmek gerekiyor. Yalnızca güçsüzleştirme değil aynı zamanda saçın rengini de etkileyebilmektedir. Ayrıca saçlar için kullanılan kremler, bakım sütleri, güçlendirici serumlar vs. bunlar saçın daha güzel ve parlak görünmesini, düz bir şekil almasını sağlar ancak etkisi geçicidir çünkü saç köklerine fazla etki edemez. Çünkü saç dökülmeleri yukarda saydığımız dış etkenlerden etkilendiği kadar genetik problemlerden de olabilir. Bu durumda en doğrusu doktora danışmak olacaktır.

Duştan sonra saça neler yapmak gerekir

Duştan çıktınız ve saçınız yeni yıkanmış pırıl pırıl görünüyor. Peki saçınıza neler yapmanız gerekiyor. Hemen kurutmalı mısınız? Yoksa önce taramanız mı gerekiyor? Duş saça huzur veren, saçı nemlendiren ve beslenmesini sağlayan bir işlemdir. Ancak çok sıcak su saçlarınıza ve saç derinize zarar verebilir. Ayrıca cildinizde kabarmalarda meydana getirebilir. Bunlardan başka olarakta saçınızı fazla kurutmanız, derinizin nem dengesini bozacağından kepeklenmeler de görülebilir. O yüzden ilk başta en önemli şey denge temel alınarak işe başlamak en doğru seçenek olacaktır. Saç kremlerini bakım yapma amacıyla uygularken, eğer duş sonrası saç kremi kullanıyorsanız saçınız hafif nemliyken uyguladığınızda, nemin bir kısmını saçınızda tutacağından bakım ve besleme işinin büyük kısmını halletmiş olacaksınız.

duştan sonra saç bakımı

Peki herşeyi doğru yaptık, herşeyi düzgün yaptık ancak yinede istediğimiz olmuyor, saçlarımızın kabarması bir türlü gitmiyor? Peki o zaman ne yapmak gerekir. Bunun için öncelikle havluyla kurulama yapmamanız gerekmektedir. Ayrıca ıslak saçı fırçalamakta saçları kabartabilmektedir. Yapılacak en doğru şey geniş bir tarak ile suyunu alarak saçınızı taramak olacaktır. Yine üstte bahsettiğimiz gibi saçın nem dengesini koruyacak önemler de saçın kabarmasına etki edebilmektedir.

Doğru saç bakımı nasıl olmalıdır

evde saç bakımı

Saçlarınızın canlı görünmesi bakım yapma sıklığınızdan daha çok bakımı doğru yapmanızı da gerektirir. Saçınıza eklediğiniz yabancı maddeler bakım yapıyorum diye saçınızı yorabilir ve ağırlaştırabilir bu da saçlarınızın güçsüz ve cansız görünmesine neden olabilir. Aslında bu tür durumlarda en doğru şey saçı birazcık kısaltıp kendi haline bırakmak ve dinlenmesini sağlamak olacaktır. Canlandırıcı serum veya bakım için hazırlanmış saç kremleriyle birlikte dinlendirdiğiniz saçlarınız eski görünümüne dönmesi için toparlanmaya başlayacaktır.

Bunların dışında da saçlarınızda dikkat etmeniz gereken bir diğey şey ise tarama şekli ve sıklığıdır. Çok kıvırcık saçlı bayanlar saçlarını fazla taradığında saç kopmalarıyla karşılaşabiliyorlar bu konuda kuaförlerin sözünü dinlemenizde fayda var. Düz saçlı bayanlar ise yanlış tarama şekilleriyle saçlarını yönlendirerek hem saçların kırılmasına hemde yıpranmasına neden olabiliyorlar. Tarama sıklığına bu yüzden dikkat etmek şart. Aksi halde saçınızın uçları ve kökleri farklı şekiller alarak elektriklenebilir ve kabarabilir.

Kolay şekilde dalgalı saç modeli yapımı

Kim rüzgarda dalgalanarak yürürken endamının öne çıkacağı bir saç modeli olsun istemez ki? Üstelik saçınız düz ve mat ise sürekli fön çekmeden saçınızla uğraşmak zorunda kalıyor yada bukle ve kıvırcıklar oluşması için duştan sonra saatlerce çabalıyor olabilirsiniz. Ne yazık ki bu tür uğraşlar çoğu zaman sonuç vermeyebiliyor. Böyle üzücü durumlarla karşılaşmamak için işte sizlere kolay şekilde saçlarınıza dalgalı model yapma ipuçlarını sıralayacağız. Lütfen beklenmedik sorunlarla karşılaşmamak için yazımızın devamında belirttiğimiz saç kremi, serum gibi ürünleri seçerken iyi araştırmanızı tavsiye ederiz. Aksi halde beklenmeyen sonuçlarla karşılaşacak ve sorun yaşamak zorunda kalacak olabilirsiniz.

dalgalı saç

Öncelikle saçlarınızın uçlarından başlayarak koruyucu serum uyguluyoruz. Bu tür serumlar piyasada bolca mevcut. Ancak çok fazla kullanmamaya dikkat edin. Daha sonra 2.5 kıvırma maşasıyla saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmaya dikkat ederek kıvırmaya başlayın. Ardından kıvrımları tarayıp bolca yumuşatın. Daha sonra görüntüyü korumak için isteğe bağlı miktarda saç kremi uygulayabilirsiniz. Mutlu günler, sağlıklı saçlar dileriz.

Koyu kestane renk açma

koyu renk saç açımı

Saçlarında koyu kestane renge sahip olanlar için bu yazı kaçırılmamalı. Hemen akla ilk gelen soru ise koyu kestane rengi saç açılır mı? Elbette açılır neden açılmasın ki? Bunun için yapmanız gereken öncelikle bir renk açıcı almak olmalı. Tavsiyemiz Emblaze Yoğun Renk Açıcısı ancak kullanmadan önce mutlaka talimatlarını okumanızda fayda var aksi halde beklenmedik bir durumla karşılaşmanızı istemeyiz. Bunların haricinde bu renk açıcı yoğun bir renk açma özelliğine sahiptir ve sonuçtan memnun olmayacaksanız yani yoğunlukla ilgili sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız o zaman saç kremi eklemenizi önermekteyiz.

Ayrıca bu ürünü kullanmadan önce mutlaka sahip olduğunuz saçın rengini internette aratarak açma işlemi yapıp yapılmadığını kontrol etmeniz gerekir çünkü markadan markaya renk kodları tutsa bile farklı sonuçlarla karşılaşılabiliyor. Hüsran yaşamanızı istemeyiz. Görüşmek üzere…