Monthly Archive: Temmuz 2015

Gökkuşağı renkleri ile yeni bir görünüme kavuşun

gökkuşağı renkli saç

Çoğu kişi için renkli ve farklı bir görünüm değişik bir tutku oluyor. Böyle durumlarda renklerin birbiriyle uyumu ve saça göre doğru görünmesi de önem arz ediyor. Pastel renkler ve geçişleri doğru ayarlayamazsanız gerçek dışı itici bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle bu yazıda sizler için birkaç ipucu sıralayacağız.

saçları ayırma

Öncelikle saçlarınızı fotoğraftaki gibi ayırın ve boyamak istediğiniz katmanları belirleyin. Geçişler yapmadan önce ana hatları boyamanız gerekiyor aksi halde geçişler kötü görünebilir ve birbiriyle karışık farklı istenmeyen renkler elde edebilirsiniz.

mavi saçlar

Bir üst fotoğrafta gördüğümüz gibi ayırma işleminden sonra bu üstteki fotodaki gibi araları geçişli şekilde boyayabilirsiniz. Maviden açık veya koyu mora geçişler güzel bir renk vermektedir yine maviden açık maviye veya buz mavisine de güzel geçişler elde edilebilmektedir. Mavi ile kahverengi yada kızıl kullanmanız pek önerilmez.

renkli saçlar

Geçişler bittikten sonra ana renkleri ekleyebilirsiniz üstteki kombinasyonlardan kendi seçimlerinizi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde boyama bittikten sonra yaklaşık 30 dakika dinlenmesini bekliyoruz ve boya iyice kalıcı hale geliyor. Renklerin birbirine karışmamasına özen göstermeniz gerekiyor.

dalgalı boyalı saç

Boyama işlemi bitti. Eğer adımları doğru izlerseniz bu şekilde parlak ve canlı görünümler elde edeblirsiniz. Daha sonra ise durulamak ve kurutmak kalıyor. Çok deneysel veya ilginç renkler ilk defa deniyorsanız önerilmemektedir. Yine bu gibi rehberler ve ipuçları yayınlamaya devam edeceğiz.

Popüler at kuyruğu modelleri

At kuyruğu modeli olan saç tipi gayet güzel görünüme sahip ve yapılışı hayli basit olan bir stil çeşididir. Doğru yüz şekline göre doğru seçilen model görünümünüzü gayet güzel hale getirebilir. Ayrıca ten rengi de saç modeliyle güzel görünüm oluşturabiliyor.

beyonce at kuyruğu

Beyonce at kuyruğu modeli esmer tenliler için kullanılabilir

 

kızıl at kuyruğu modeli

Yarı örgülü at kuyruğu modeli beyaz tenliler için

 

kumral at kuyruğu

Bağlama kısmı örgülü düz at kuyruğu modeli

 

düz at kuyruğu

Düz at kuyruğu modeli herkes için ideal ancak sıradan bir görünüme sahiptir

 

olivia wilde örgülü at kuyruğu

Örgülü at kuyruğu modeliyle Olivia Wilde yuvarlak yüz şekline sahip

Yaz için Rihanna saç modeli ve rengi

rihanna saç modeli ve rengi

Rihanna genelde uzun yada kısa siyah saçlı modeliyle sahneye çıkıyor ve genel olarak bu modelle biliniyor. Ancak ara sıra denediği kısa sarı renkli modeli de gayet dikkat çekici ve göz doldurucu. Ayrıca hafif ve sade olduğu için yaz için ideal bir renk ve model olarak geçerli durumda. Rihanna uzun bir yüz şekline sahip. Bu nedenle bu saç stili ona zarif bir görüntü kazandırmış. Bu şekildeki yüz hatlarına sahip hanımlarımız bu modeli tercih edebilirler. Ayrıca bu modele dalga olmadan karışık ve birbiri arasından geçene saçların bulunduğu bir tarama şekli de verebilirsiniz.

Altın sarısı, bal karamel renkleri tercih edebilir uçlarına açık pembe ekletebilirsiniz. Açık esmer yada karamel rengi tene sahip kişilerde çok şık durmaktadır. Açık ve sıcak tonlar tavsiye edilir. Unutmayın Rihanna doğulmaz, Rihanna olunur (:

 

Saçlarınızın bakımı için 5 faydalı öneri

saç bakımı

1. Yıkama öncesinde fırçalamayın
Saçlar ıslak olduğunda taranmaya daha uygun olduğu inancı yüksektir. Eğer geniş dişli tarak kullanırsanız saçlarınızdaki kopmaları da azaltırsınız. Genelde tavsiye edilen ikinci maddedeki yıkamadan sonra fırçalama işlemidir.

2. Sadece yıkamadan sonra fırçalayın
Fırça ile aynı zamanda saçınıza masaj da yapmış olursunuz ancak çok fırcalamanın yada çok taramanın saçlara zarar verdiği söyleniyor. İkisinin dengesini tutturmak bu yüzden çok önemli.

3. Her gün yıkama yapmayın
Saçlarımız gün içerisinde çok kirlenebilir ancak bu durumda her gün yıkamanızın saçınıza bir faydası yoktur çünkü saç deriniz için yararlı olan yağları ve diğer maddeleri, bakım ürünlerindeki kimyasallar bozabilir. Bu nedenle her gün kozmetik ürünleri ve şampuan ile saçlarınızı yıkamanız önerilmez ancak durulama yapabilirsiniz.

4. Bilinçsiz kurutma zararlı
Bilinçsiz saç kurutma, saç diplerinizin kurumasına neden olur ve saç derinizin nem dengesini bozacağı gibi kepek oluşumuna da neden olabilir.

5. Yoğun Havlu Kullanmayın
Havlu ile saç kurulamak aslında saça bir nevi masaj da yapar. Ancak çok fazla yapılması durumunda saçlarınız aşırı kabarabilir veya elektriklenebilir.

Yaz mevsiminde plajda uygulayabileceğiniz saç modelleri

İşte 2015 yaz mevsimi için sıcakta, denize giderken, plajda yazın sıcak etkilerinden ve nemden kurtulmak için uygulayabileceğiniz yeni trendler. Kış için zaten kabarık ve dağınık modeller zaten bulunuyor ancak yazın daha sade bağlı ve örgülü saçlar tercih edilmekte. Ayrıca farklı renkli kordonlar, kurdeleler, eski dantel, bağ bozumu kumaş şeritler veya ipek eşarp ile de kullanılınca gayet hoş duruyor. Beğendiğiniz modelin üzerine tıklayarak fotoğrafların daha büyük boyutlarını görebilirsiniz.

 

at kuyruğu

Yaz mevsiminde açık renkler tercih edebilirsiniz. Genelde açık sarı kullanılıyor ancak bu yazın rengi çilek veya kızıla yakın renkler.

orta model saç

Dalgalı katmanlar, gölgelendirme eklenen boyalar, balyaj ve diğer seçenekler de kullanılabilir.

at kuyruğu bağlı

Eğer denize yakın yerlerde yaşamıyorsanız koyu sarı veya açık kahve gibi tonları da tercih edebilirsiniz.

 

Bükük Topuz Saç Yapımı

Yaz için güzel saç stilleri arıyorsanız, işte burada. Bu koleksiyonda, romantik bir görünüm için yeni modeller bulabilirsiniz. Sadece küçük birkaç değişiklik, size zahmetsiz, güzel yaz görünümü kazandırabilir. İster uzun ister orta ister kısa saçınız olsun, sizin için büyük bir yenilik olacaktır. Beğendiğiniz modelin yapım aşamalarını görmek için yalnızca resimlerine tıklamanız yeterli. Yeni görseller hazırlandıkça eklemeye devam edeceğiz. Lütfen yorumlarınızı paylaşmayı ve facebook, twitter sayfamızı beğenmeyi unutmayın.

saç örgüsükısa saçlar için modeller

Saçı kahverengi olan yabancı ünlüler

Birçok yabancı ünlünün saçı kahverengi ve birçoğuna da yakışıyor. Siz de hangi rengi istediğinize karar veremiyorsanız umarım bu görseller faydalı olur. Yakında ülkemizdeki ünlülerle ilgili görsellerin olduğu yazıyı da paylaşacağız.

mila kunis saçı

Mila Kunis : Koyu Kahve

lana del rey saçının rengi

Lana Del Rey : Koyu Çikolata Kahve (Zengin Ton)

kim kardashian saçı

Kim Kardashian : Çikolata Kahve  (Çift Ton)

rihanna saçı

Rihanna : Parlak Kahverengi

Elmas rengi ve tonları

açık elmas saç rengi

Bir dönem mode olan elmas rengi bu yıl da tekrar gündeme gelmeye başladı. Özellikle bazı ünlülerin saçlarının bu renkte olması rengi popülerleştirdi. Ekstra açık olması dikkat çekmesi için yetiyor

haliyle insanların boyamada ilgisini de topluyor. Ancak bu saçın bakımı zordur ve kullanımı hiç kolay değildir. Bu nedenle açık renkli saçlara sahip değilseniz pek önerilmez. Ancak koyu tonlara sahipseniz sürekli dipleri açılacaktır ve haliyle sürekli bakım gerekecektir.

Bu rengin moda olmasının en büyük avantajı yaz aylarıdır. Yazın açık renkli tonlarda gezmek daha rahattır. Bakım dışında ise pek bir zorluğu bulunmamaktadır. Bu tonlara sahip olmak için hemen kuaförünüze danışabilirsiniz.

Yandaki görselde de belirtildiği üzere bu tonda boya olarak Garnier önerilmekte, 110 Eksta Açık Elmas Sarısı olarak geçmektedir.

Serenay Sarıkaya saç rengi

serenay sarıkaya saç rengi

Medcezir dizisinde saçlarıyla göz dolduran Serenay Sarıkaya’nın saç rengiyle ilgili bilgiye bu yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Saç renkleri hakkında bilgiye ulaşmadan önce saç modelleri ile ilgili bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Genelde “küllü açık kumral” rengiyle ekranların karşısına çıkıyor. Bu saç rengi hemen hemen her ten rengine uyum sağladığından çoğu kişi tarafından terich edilebilir.