Monthly Archive: Eylül 2015

Saç diplerine bakım nasıl yapılır?

saç diplerine masaj

Sağlıklı saçlar için bakım şart. Peki bu bakımda sadece saç telleri ve saçlarınızın uçları mı önemli. Çoğu kişi için saç dipleri pek önem fark etmiyor ancak bu yazımızı okuduktan sonra düşüncelerinizi değiştirebileceğinizi farkedeceksiniz. Öncelikle şunu belirtelim ki saç kökleri saç diplerine bağlıdır ve sağlıklı saç köklerinin yolu sağlıklı saç diplerinden geçer. Bu da demektir ki ne kadar iyi bakılmış saç diplerine sahipseniz saçlarınız ve kökleri o kadar çok beslenecek ve ışıltısını koruyacaktır. Yine saçlardaki kepek sorunlarından kurtulmanın yolu da saç diplerinden geçmektedir. Uzmanlara göre düzenli olarak sağlıklı saç diplerine masaj yapmak saç dökülmesini engelliyor çünkü sağlıklı kan dolaşımı sağlıyor. Türkiye gazetesinin Uzm. Dr. Yunus Yılmaz ile yaptığı habere buradan ulaşarak detaylara bakabilirsiniz.

Sarı saçlardan siyah saça nasıl geçilir?

Sarı saçlar oldukça bakım ve özen isteyen bir saç rengidir. Bu durumla uğraşmak istemiyorsanız kolaylıkla koyu renk tercih edebilirsiniz. Çünkü açık renklerden koyu renklere geçiş her zaman kolaydır. Özellikle kataloglardaki istediğiniz koyu rengi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Ancak tam tersi işlemlerde bu tür kolaylıklar olmayacaktır. Bu gibi durumlara ilerde sorun yaşamamak için oldukça özen göstermek gerekmektedir.

sarı saçı boyamak

Sarı renkten siyaha boyama yaptıktan bir süre sonra boyanız akacaktır. Ancak birkaç kez boyama yaptıktan sonra istediğiniz tonu tutturabileceksiniz. Ayrıca koyu renkli boyaların kapatma özelliği daha yüksektir en yüksek kapatma özelliğine sahip olan renk siyahtır. Boya miktarını saçlarınızın uzunluğuna göre almanızı tavsiye ederiz. Siyah renge boyamaya başladığınızda alın çevrenizde boya kalıntıları istemiyorsanız bu bölgelere vazelin uygulayabilirsiniz.

Omuz dekoltesine yakışan saç stilleri

omuz dekoltesi

Son zamanlarda omuz dekoltesi olan kıyafetler tekrar ilgi görmeye başladı. Yeniden trend olan bu kıyafetlerin güzel görünmesi için güzel fizik hatlarının yanında saçınızın modeli de önem kazanıyor. Peki bu kıyafetleri giydiğinizde saçlarınız nasıl olmalı? Nasıl bir saç tercihi yapmalısınız ki ne çok abartı ne de çok kötü görünsün? Öncelikle düşük omuz dekoltesi ile yüksek omuz dekoltesinin farkını anlatalım. Düşük omuz dekoltesi bu dekolte için hazırlanmış dekolteyi omuza kadar olan kıyafetlerdir. Yüksek omuz dekoltesi ise büyük ve bol bedenli tişörtler giyerek omuzların az şekilde açık yarım bırakılmasıdır.

Öncelikle omuz dekoltesinin belirgin olması için aşırı uzunlukta saçlar tercih etmemeniz gerekiyor yada saçınız çok uzunsa omuz dekoltenizin bir anlamı da kalmıyor diyebilir çünkü omuzlarınız doğal olarak çok az görünecektir.

Saçlar maviye nasıl boyanır

saçları maviye boyamak

Zaman geçtikçe ilginç saç modelleri ortaya çıktığı gibi farklı renkler denemek isteyenlerin de sayıları artıyor. Geçenlerde buradaki sayfamızda saçlarınızı nasıl griye boyayacağınızı anlatmıştık. Bu yazımızda ise mavi rengi nasıl elde edebileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle boyamak istediğiniz rengi seçmeniz gerekiyor, sıradan mavi mi açık mavi mi siyah mavi yada deniz mavisi gibi zevkinize göre istediğiniz renkler arasından tercih yaptıktan sonra bu rengin ten renginize uyum sağlayıp sağlamadığını araştırmalısınız. Ardından şu an ki saçlarınızın mavi rengi tutup tutmayacağı önemli. Bunun için piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz geçici boyaları deneyebilirsiniz. Manic panic veya Loreal Hair Calk gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu tür ürünler geçici olduğundan hem istenmeyen sonuçlar elde ettiğinizde vazgeçmenizi sağlayacak hem de boyama öncesi rengin saçlarınızda nasıl duracağıyla ilgili size fikir verebilir.

Loreal Paris Sun Kiss kullanımı ve özellikleri

Loreal Paris firmasının ürünlerinden biri olan renk açma işlemi için kullanabileceğiniz Sun Kiss isimli ürünü mevcut. Sun Kiss yani Türkçe anlamıyla güneş öpücüğü saç renginizi açmakla kalmıyor sarı ve altın rengi bir görünüm de kazandırabiliyor. İnternette bu konuda tonla video mevcut ve ürünün farklı fiyatları da bulunmakta. Renk açma işlemi aşamalı olarak ve yavaş bir şekilde ilerlediği için ürünün bu özelliği sayesinde kontrollü bir şekilde saçlarınızın rengini istediğiniz gibi dönüştürebilirsiniz ayrıca bir anda memnun kalmadığınız kötü sürprizlerle de karşılaşmış olmazsınız.

loreal sun kiss

Ayrıca ürünün içerisinde ylang ylang çiçeği, tiare çiçeği ve vanilya aroması bulunuyor ve bu sayede kalıcı hoş bir koku sağlıyor saç telleriniz için. Amonyak içermediği için saç yumuşaklığınızı artırıp parlaklığını korumanıza yardımcı oluyor. Kullanım şekli de gayet basit; Islak veya kuru farketmez elleriniz ile saçınıza istediğiniz miktarda uygulayabilirsiniz ancak kesin sonuç görebilmek için en az 2-3 defa uygulamak gerekiyor. Daha sonra güneş yada kurutma makinesi ile kurutuyorsunuz ve işlem bitti.

Renk Aşamaları

 

Yeni trend Yarım Topuz saç modeli

yarım topuz

Özellikle bu yaz aylarında tercih edilmeye başlanmış ve kısa sürede trend haline gelmiş bir model yarım topuz. Saçları uzun olanlar için pratik olduğundan daha çok tercih ediliyor hemde saçların bir kısmını toplu gösterip uzunluğunun görünümünü de koruduğu için harika bir stil oluşturuyor. Ayrıca ister düz ister kıvırcık saçınız olsun model ayırt etmeden yapabileceğiniz bir trend durumunda.

Bu modelin en önemli özelliklerinden bir tanesi saç uçlarıyla saç köklerini yan yana getirdiğinden farklı saç tonları bir arada daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlaması.

yarım topuz

Ayrıca örgülerle destekleyebilir kendinize göre farklı şekiller de oluşturabilirsiniz, karar size kalmış. Detaylı bilgi vermesi açısından ünlülerin fotoğraflarına da göz atabilirsiniz. Zaten bu modelin trend olmasında en büyük etken ünlülerin de tercih etmeye başlaması.

yarım topuz 2 yarım topuz 2 yarım topuz 4

Pastel boya ile saç boyamak

 

pastel boya ile saç boyamak

Saçlarınıza pratik olarak değişiklikler yapmak istiyorsunuz ancak kalıcı olmasını istemiyor musunuz? İşte size mükemmel bir haber. Özellikle saçların uç kısımlarınızı istediğiniz gibi renklendirebileceğiniz hemde yıkadıktan sonra akıp giden güzel bir yöntem. Pastel boya ile saçları boyamak. Daha önceleri toz meyve suyu ile boyama işlemi olan yazımızı paylaşmıştık. Burada ise pastel boyadan bahsediyoruz.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz pastel boyalar ile saç uçlarından başlayarak pratik renk değişiklikleri elde edebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey alacağınız ürünlerin tebeşirli pastel olması. Aksi halde yağlı olanları kullanmanız soruna yol açabilir, yıpranma ve kırılmalar ile karşılaşabilirsiniz. Piyasada tebeşirli pastel yerine renkli tebeşir olarakta geçmektedir ancak bunlar okul tahtalarında yazı yazmak için kullanılan tebeşirlerden biraz farklıdır, dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca pratik bir yöntem olmasının yanında gayet hesaplı da bir çözümdür.

Sonbahar için saçlarınıza bakım tüyoları

Yaz bitti ve sonbahar geldi çattı. Sıcak günler gittikçe azalıyor ve kışa hazırlık aşamaları geldi ancak üzülmeyin sonbaharda da fotoğraflar bir başka güzel. Eğer saçlarınıza gerekli bakımları uygularsanız mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Öncelikle yaz demek nem demek bu nedenle saçınızın eski ışıltısı gidebilir fakat sorun yapmayın bir süre sonra cildiniz ve hücrelerinizde bu mevsim değişikliğine alışacaktır. Öncelikle yapmanız gerekenlerin başında duştan çıktıktan sonra ıslak saçınızı güzelce fırçalamak olmalıdır. Nemli saç daha kolay şekillenir ve beslenir ayrıca ıslak olması daha rahat bakım yapılabilmesini sağlamaktadır. Daha sonra düz tarama yaparak istediğiniz ürünleri uygulayabilirsiniz.

bakımlı saçlar

Bundan sonrasına dikkat. Burada tekrar tarama yapmanızı öneriyoruz çünkü saça uyguladığınız ürünler bir noktada birikebilir bu nedenle ürünü uyguladıktan sonra saçlarınızı yeniden taramakta faydalı. Ardından hafif nemli saçlarınızı doğal haline bırakarak kurumasını sağlayabilirsiniz eğer dışarı çıkacaksanız kurutabilirsiniz ancak evdeyse kendi halinde kuruması önerilir çünkü saça daha fazla nem hapsetmiş olacaksınız.