Monthly Archive: Kasım 2015

MAC Stone Ruj ile uyumlu saç renkleri

mac stone ruj ve saç

MAC markasının rujları özellikle fiyatları ve başka markalarda olmayan renkleri ile ünlenmiş durumda. Bazı renk seçenekleri diğer markalarda bulunmadığından da kıyafet, makyaj ve saçlarla kombine edebilmekte zorlaşabiliyor çünkü fazla kullanan yok. Bu nedenle sizlere bu yazımızda birkaç ipucu vereceğiz. Fotoğrafta gördüğünüz üzere Stone isimli rengi tarif etmek gerekirse aşağıdaki gibi kahve, çikolata, lacivert ve mor karışımı mat ilginç bir renge sahiptir.

mac stone ruj

 

Eğer açık ten rengine sahipseniz bu renk ruj tavsiye edilmiyor çünkü genelde esmer hanımlar tarafından tercih ediliyor. Diğer taraftan yine saç rengi açık renge sahip kişiler de pek kullanmıyor. Bu nedenle önereceğimiz saç renkleri genelde koyu olacaktır. Kahve, siyah, çikolata, kestane gibi tonlar ile iyi uyum sağlamaktadır ancak makyaj ile de desteklemenizi öneririz.

Damla Sönmez Saç Rengi

Damla Sönmez, son olarak Gülrü karakteriyle Güllerin Savaşı dizisinde oynamaktadır. 1987 doğumlu olan oyuncunun göz rengi yeşildir. Saç rengini merak edenler için Garnier Color Naturals Koyu Kahve önerilmektedir. Ayrıca parlak balyaj modelleri de ekletilmektedir.

damla sönmez saç rengi

Bir Aşk Hikayesi isimli dizide ise Ceylan karakterini canlandırmıştır.

damla sönmez saç özellikleri

Damla Sönmez Instagram

Damla Sönmez Twitter

damla sönmez saç rengi

Saçin uzunluğuna göre boya miktarı

saç boyası miktarı

Boyama işlemi yaparken asıl sorunlardan bir tanesi de kullanacağınız boya miktarına karar verememek oluyor. Aslında içerisinde eşit miktarda bulunan piyasadaki saç boyalarının çoğu durumlarda ortalama bir uzunluk için ideal olduğu şüphe götürmez. Ancak bazen de çok uzun saçlar için boya yetersiz kalabiliyor. Bu gibi durumlarda en iyisi boyayı bir paketten fazla almak olacaktır. Çoğu zaman ikinci paketten bir kısmı artacaktır ancak daha sonraki boyama işleminde eğer aynı renge boyayacaksanız, kullanabileceğiniz için boya paketinizin içindeki boya miktarı boşa gitmeyecektir.

Bir diğer sorun ise saçların aşırı kısa olmasıdır. Bu gibi durumlarda ise çoğu zaman bir paket boya, boyama işlemi için gayet yeterli olabiliyor hatta zaman zaman paketin içerisindeki boya artabiliyor. Bu gibi bir durum da sorun değil çünkü bir sonraki boyama işleminde aynı rengi kullanırsanız, önceden alıp açtığınız boya paketi de boşa gitmemiş olacaktır.

Limonun saçlara faydaları nelerdir?

Çoğu kişi evde bakım yapmayı seviyor, böylesi hem daha ekonomik hem de bakım için kullanılacak malzemeleri kendimiz seçtiğimizden dışarda satılan içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz kozmetik ürünlere göre evde kafamız daha rahat. Durum böyleyken evde bulunan birçok maddeninde saçlara, cilde iyi geldiği söyleniyor. Peki bunların arasında limonun önemi nedir, saçımızla ilgili nelere çare olur nelere olmaz bu yazımızda buna değineceğiz.

limon ve saçlar

İlk olarak limon asit içeren bir meyvedir ve saç diplerine uygulandığında saç derisinin pH değerini düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Ayrıca çoğu zaman jöle yerine kullanılarak saçın şeklinin bozulmaması için de idealdir. Bunların dışında ise içerdiği C vitamininden dolayı saçları besleyip güç kazanmasına etki edebilir. Diğer yandan içerdiği maddeler ve renginden dolayı saç renginizi açmak için de kullanıldığı zamanlar olabiliyor. Ayrıca limon içeren birçok saç maskesi de kadınlar arasında popüler durumda. Burada anlatılanlar doğal yöntemler olduğu için saçınıza yabancı madde içermediğinden zarar vermesi gerekmemektedir. Diğer yandan bilimselliğinin kanıtlanıp kanıtlanmadığı bilinmediği için dikkat etmekte de yarar var.

 

Sonbaharda moda olacak saç modelleri

sonbahar saç modelleri

Sonbahar geldi de geçiyor bile! Hala saçlarında değişiklik yapmayanlar için ilginç ve pratik öneriler ile yine karşınızdayız. Öncelikle şunu söyleyelim ki sonbahardan en çok kullanılan renkler kahverengi, kumral, koyu sarı ve karamel türleridir. Bu türler denilince akla gelenlerden Jessica Alba ve Beyonce gibi ünlüler başı çekmektedirler. Bunların haricinde ise Rachel McAdams yada Charliza Theron gibi kısa ve pratik saç modelleri de ilgi görmektedir. Kısa saçlı Charlize Theron modelleri için daha önceki buradaki bağlantımıza göz atabilirsiniz. Açık renkler ise yaz mevisimde daha çok tercih edildiğinden sonbaharda küllü renkleri tavsiye edebiliriz. Küllü renkler ise genelde küllü kumral en çok tercih edilenler arasında gelmekte.

 

koyu kahve

Gördüğünüz gibi üstte koyu kahve ancak biraz daha kızıla yakın tonu tercih edilmiş durumda ve altta küllü kahve rengi seçilmiş. Emma Stone üstte, Cara Delevingne altta.

küllü kumral rengi